O mně

Pár slov o mne

S fotografií vyrůstám už od dětství – jako malá holčička jsem míchala vývojkou, ve které se koupaly fotopapíry a já byla okouzlena tím, jak na nich pomalu vznikají obrázky. Když jsem pak dostala svoji první zrcadlovku dnes již legendární Pentax MZ-5, tak to vše začalo naplno – učení, experimentování i tvorba. Už na základní škole jsem tak vedla malý fotokroužek, byly první výstavy a přirozenou volbou pak pro mne byla střední škola s oborem fotografie.

Z počátku mým oblíbeným tématem byly krajiny, poslední roky se však nejčastěji věnuji uměleckým a rodinným portrétům (ve vlastním ateliéru). Baví mě práce s lidmi, jejich vnitřními výrazy. Právě své nejlepší krajiny a portéty jsem vystavovala asi na tuctu míst po republice. V neposlední řadě fotografuji svatby, kde se kloubí intimnost portrétu s akcí reportáže. Každá taková svatba je pro mne jedinečnou zkušeností a příležitostí, které se snažím dát maximum a vyhnout se rutině – i proto fotím nejvýše jednu svatbu týdně.

Do konce léta 2009 jsem pracovala v časopisu PHOTO life (dnes ČS Fotografie)/ Creative Labu, postupně od administrativy, vedoucí fotolabu až poslední rok jako výkonná ředitelka firmy. Nyní jsem na mateřské dovolené, takže kromě běžných rodinných radostí i starostí mám po letech více času věnovat se samotnému fotografování. Pro svoji tvorbu používám Pentax K-70.